Офтальмологічний центр «Мікрохірургія ока» пропонує пацієнтам ефективне лікування катаракти в місті Коростені. Кращі фахівці, використовуючи найбільш інноваційні методики, обов’язково допоможуть Вам позбавитися від хвороби і відновити зір.

Що таке катаракта?

Всередині очі за зіницею розташовуються очний кришталик. Це природна лінза, відповідальна за проведення світлових променів до нервових клітин структур зорових органів, що сприймає зображення. Як правило, в нормі лінза прозора, за рахунок чого і забезпечується чіткість картинки.

Якщо ж відбувається помутніння кришталика ока, то це призводить до того, що всі зображення сприймаються пацієнтом ніби скрізь запітніле скло, зір знано погіршується. Даний стан називається катарактою. Зазвичай патологія розвивається на тлі вікових змін в організмі. При відсутності лікування призводить до повної сліпоти.

Особливості лікування

Досягнення сучасної медицини дають можливість повністю позбутися від катаракти, повернути зір і активне, повноцінне життя пацієнту за допомогою хірургічного втручання. Вилікувати катаракту консервативними методами, на жаль, неможливо, оскільки процес помутніння кришталика є незворотнім і не піддається корекції медикаментозними препаратами або фізіотерапевтичними процедурами.

Найкращі результати в боротьбі з даним захворюванням дає операція по заміні кришталика ока. Лікування проводиться сучасними, малоінвазійними методами, що не вимагають госпіталізації пацієнта або тривалого відновлення. У медичному центрі видалити катаракту можна буквально за добу, без будь-яких ризиків для здоров’я. Крім того, після операції пацієнтові не потрібно постільний режим, тому людина зможе вести звичний спосіб життя, просто знизивши фізичні навантаження.

Чому не варто побоюватися операції з видалення катаракти?

Багато людей бояться робити операцію на очах, але потрібно розуміти, що це єдина можливість позбутися від катаракти. Остерігатися хірургічного втручання не варто, адже в хороших офтальмологічних центрах, таких як «Мікрохірургія ока», застосовується інноваційна методика ультразвукової факоемульсифікації. Дана операція проводиться легко, швидко, безболісно, ​​з мінімальними ризиками розвитку післяопераційних ускладнень.

Також важливим є досвід і кваліфікація фахівця. Справжній професіонал зможе знайти вірне рішення навіть в непередбачених ситуаціях, і тільки йому слід довіряти здоров’я своїх очей. Практика показує, що ясне бачення повертається до пацієнтів відразу ж після операції. Причому займає весь процес не більше одного дня. Після закінчення процедури людина кілька годин проводить під наглядом фахівців, а потім повертається додому.

Наслідки запущеної катаракти

Катаракта — хвороба, яка потребує обов’язкового хірургічного лікування. В іншому випадку підвищуються ризики розвитку супутніх ускладнень, наприклад, вторинної глаукоми, що викликає підвищення показників внутрішньоочного тиску, набряклість, порушення відтоку рідини. Сучасні фахівці проводять лікування катаракти на будь-якій стадії, а це значить, що пацієнтові не потрібно чекати повного її дозрівання з супутньою втратою зору.

Крім того, при видаленні катаракти на ранніх етапах розвитку лікарям легше провести заміну кришталика, оскільки він не встигає сильно ущільнитися і повністю помутніти. Доведено, що в таких умовах хірургічне втручання проходить значно швидше, безпечніше і приносить максимально виражені, позитивні результати.

Як проходить лікування катаракти в офтальмологічному центрі «Мікрохірургія ока» в Коростені?

Лікування катаракти в «Мікрохірургія ока» проходить незмінно успішно завдяки:

 1. Команді досвідчених мікрохірургів високого рівня кваліфікації.

 2. Сучасному хірургічного обладнанню.

 3. Комплексній діагностиці, що дозволяє точно і правильно підібрати пацієнтові штучний кришталик.

Ефективне лікування катаракти вимагає дотримання базових принципів, які є ключовими в роботі центру «Мікрохірургія ока»:

 1. Максимальний комфорт — лікування займає не більше доби. Сучасні методики хірургічного втручання дозволяють гарантувати пацієнту швидке, безболісне відновлення. Хірургічне втручання проходить під дією місцевої анестезії. Операція займає близько 10 хвилин, і пацієнт не відчуває болю. Можливий лише невеликий дискомфорт після процедури, який проходить протягом доби .

 2. Відповідність високим міжнародним стандартам — якісне обладнання, інноваційні методи лікування, кваліфіковані професіонали.

 3. Максимальне відновлення зору. Завдання фахівців — повністю повернути пацієнтові зір, а не призупинити розвиток патологічного процесу на певній стадії.

Як підбирається штучний кришталик?

Від вибору штучного кришталика будуть залежати і результати операції. Тому до даної задачі необхідно підходити відповідально. У центрі «Мікрохірургія ока» використовується виключно високоякісна продукція від кращих світових виробників. Фахівці використовують:

 1. Мультифокальні лінзи — що імітують роботу молодих очей, що гарантує відмінний зір і відсутність необхідності в додатковій корекції за допомогою окулярів або контактних лінз.

 2. Монофокальні лінзи — що забезпечують хороше бачення на близьку чи далеку відстань. Припускають використання очок для забезпечення якісного зору на інші відстані.

 3. Кришталики з торичним компонентом — дозволяють максимально поліпшити зорову функцію у пацієнтів, які страждають астигматизмом.

Важливо також, щоб кришталик мав спеціальні фільтри, що захищають очну сітківку від впливу ультрафіолетового випромінювання. Відповідний штучний кришталик пацієнтам підбирають кваліфіковані фахівці в індивідуальному порядку після комплексного обстеження з урахуванням всіх особливостей конкретного клінічного випадку.

Лікування катаракти з супутньою глаукомою

Часто пацієнти з діагностованою катарактою страждають також і від глаукоми — підвищених показників внутрішньоочного тиску. У таких випадках лікування повинно бути особливо грамотним, індивідуально підібраним. Досвідчені фахівці зможуть підібрати найбільш ефективний спосіб хірургічного втручання при катаракті з глаукомою і гарантувати пацієнту позитивні результати лікування.

Лікування вторинної катаракти

Під вторинною катарактою розуміється патологічний стан, що виникає у пацієнтів, які вже перенесли хірургічне втручання із заміни кришталика ока. Чому так відбувається? Справа в тому, що в ході операції фахівці прагнуть максимально зберегти природні анатомічні структури зорових органів. Зокрема, зберігається і капсула, в яку поміщається очний кришталик.

Перед заміною на штучний капсулу очищають за допомогою ультразвуку. Однак в деяких випадках мікроклітини, що збереглися починають активно рости, покриваючи поверхню штучного кришталика, що погіршує зорову функцію пацієнта. У таких ситуаціях проводиться лазерна операція. За допомогою YAG-лазера фахівці очищають лизну від помутнінь. Дана процедура проводиться швидко і безболісно з гарантією моментального відновлення прекрасного бачення.

Чи можна видаляти катаракту у пацієнтів похилого віку?

Часто пацієнти в літньому віці і члени їх сімей переживають, чи не призведе хірургічне втручання на очах до ускладнень з боку серцево-судинної системи, інших несприятливих наслідків. Однак сучасні операції проводяться під дією місцевої анестезії, не надає впливу на серцевий ритм, дихальні процеси, отже, вони абсолютно безпечні.

Варто зазначити, що до катаракти найбільшою мірою схильні люди у віковій категорії старше 60-70 років. Тому фахівці особливо піклуються про безпеку літніх пацієнтів. Щоб уникнути можливих ризиків для здоров’я, перед хірургічним втручанням проводиться комплексне обстеження, що включає в себе:

 • загальний лабораторний аналіз сечі та крові;

 • електрокардіограму;

 • дослідження крові на цукор;

 • стоматологічну санацію ротової порожнини;

 • аналіз крові на антигени;

 • флюорографію (або ж рентгенографію) легень;

 • дослідження крові на RW, МРП.

Лікування катаракти в Коростені в офтальмологічному центрі «Мікрохірургія ока» — це гарантія комфорту і позитивного результату. Операція проходить без госпіталізації, тому вже в день хірургічного втручання ви будете знову вдома і з відмінним зором. Все, що вам потрібно зробити, для того щоб отримати допомогу — це записатися на попередню консультацію, просто зателефонувавши в клініку.