У більшості пацієнтів з глаукомою виявляється найчастіше її відкритокутова форма. Як правило, патологія вражає відразу обидва ока. Причина виникнення пов’язана з підвищеним внутрішньоочним тиском, що обумовлено порушенням відтоку рідини по дренажній системі ока і руйнуванням волокон зорового нерва. В результаті це призводить до звуження поля зору і навіть повної сліпоти. Уникнути важких ускладнень можна, звернувшись до медичного центру «Мікрохірургія ока» в Коростені. Досвідчені офтальмологи зможуть своєчасно виявити і зупинити прогресування хвороби.

Форми захворювання і симптоматика

При відкритокутовій типі патології внутриглазная рідина, яка омиває всі структури ока, перестає відтікати внаслідок зменшення простору і блокування трубочок трабекулярної системи. При цьому кут між райдужною оболонкою і рогівкою залишається відкритим. Така форма глаукоми діагностується у 90% хворих. Вона протікає повільно, оскільки і підвищення тиску відбувається поступово, гострих нападів не спостерігається.

Небезпека хвороби полягає в тому, що пацієнт може не відчувати жодних симптомів, аж до повної втрати зору. Ознаки проявляються лише тоді, коли велика частина нейронів зорового нерва вже необоротно пошкоджена. Ось чому необхідно регулярно обстежуватися у лікаря-офтальмолога, адже тільки він може відстежувати і контролювати норму фізіологічних функцій ока.

Відкритокутова глаукома в свою чергу класифікується на:

  • первинну – спостерігається у осіб старше 40 років, частіше за все пов’язана з генетичними особливостями, спадковою схильністю;

  • вторинну – діагностується у людей будь-якого віку, до неї призводять супутні захворювання (цукровий діабет, катаракта).

У стані преглаукоми, коли ознаки не виражені, людина не може самостійно визначити у себе патологію. Адже зір залишається нормальним або ж з’являються незначні дефекти, на які зазвичай не звертають уваги. Однак розвиток хвороби триває (протягом багатьох місяців і навіть років) і починають проявлятися такі клінічні симптоми:

  1. Відразу після пробудження відзначається розмитість поля зору, на короткий час в очах миготять «мушки», блискітки.

  2. При погляді на джерело світла з’являються райдужні розводи.

  3. Порушується здатність фіксувати погляд на конкретних предметах.

  4. Картинка стає затуманеною.

  5. Знижується огляд, периферичний зір значно падає.

  6. Відзначається головний біль в області скронь, надбрівних дуг, ломота в очних яблуках.

Ці ознаки сигналізують про те, що патологія виникла не недавно і починає вже прогресувати. Тому потрібно терміново звернутися до фахівця, щоб провести ретельну діагностику і загальмувати патологічний процес. «Мікрохірургія» в Коростені має високоточне сучасне обладнання, необхідне для проведення медичних діагностичних процедур. Кваліфіковані фахівці з великим стажем роботи визначать характер глаукоми і підберуть оптимальне лікування.

Методи діагностики

Кожен пацієнт, який звернувся в медичний центр, проходить комплексне обстеження. Як досліджень призначаються:

  1. Пневмотонометрія – визначення тиску внутрішньоочної рідини на передню камеру ока за допомогою офтальмологічного тонометра.

  2. Комп’ютерна сфероперіметрія – виявлення ступеня пошкодження волокон зорового нерву.

  3. ОКТ (оптична когерентна томографія) – визначення товщини очних тканин.

  4. Вивчення анатомії кута передньої камери ока, в якій безпосередньо розташована дренажна система.

  5. Пахіметрія – оптичне і ультразвукове дослідження товщини рогівки.

За результатами обстеження розробляється індивідуальна схема лікування з урахуванням стадії і тяжкості перебігу патології, а також особливостей конкретного клінічного випадку. Лікарі клініки максимально намагаються уникати хірургічного втручання, використовуючи інші ефективні методики.

Лікування відкритокутової глаукоми

Терапія патології включає в себе інвазивні і неінвазивні методи. Крім того, в зв’язку з хронізації патологічного процесу медикаментозне підтримуюче лікування хворим доводиться проходити постійно. Для корекції порушень використовуються наступні методи:

  1. Призначаються гіпотензивні краплі, які покращують рух рідини по дренажним трубочкам, що зменшує офтальмогіпертензію.

  2. Лазерне лікування – полягає в «пробитті» за допомогою лазерного променя отворів в райдужній оболонці ока, за рахунок чого забезпечується нормальна евакуація надлишку рідини.

  3. Хірургічне втручання – проводиться в складних і запущених випадках для того, щоб виконати додаткове отвір в товщі очного яблука з метою відтоку рідини.

Вчасно розпочате лікування дозволяє позбутися від глаукоми, а також попередити розвиток важких ускладнень, сліпоту. Зберегти здоров’я зорового апарату легко, якщо постійно спостерігатися у фахівців. Офтальмологи «Мікрохірургії ока» в Коростені рекомендують проходити профілактичні огляди щорічно після настання 40 років, а людям, які мають в анамнезі офтальмологічні хвороби, необхідно обстежитися не менше двох разів на рік.

Кількість оцінок: 1

Ціни

Ревізія фільтраційної подушки
1000 грн.
Хірургічна ірідектомія
2000 грн.
Антиглаукомна операція (НГСЕ) при факоемульсифікації катаракти з імплантацією ІОЛ
4000 грн.
Антиглаукомна операція (НГСЕ, СТЕ)
5000 грн.
Імплантація клапану EX-PRESS
17000 грн.

Дякуємо за повідомлення!
Ми скоро зв'яжемося з Вами.