Віктор Павлович, доброго дня. В більшості випадків плаваючі темні мушки є варіантом норми у людей після 40-50 років. Але дійсно, даний симптом у ряді випадків може сигналізувати про серйозні проблеми – такі як крововилив в око, надрив сітківки тощо. На це запитання Вам можуть відповісти лише в спеціалізованому очному центрі, маючи сучасне оснащення та кваліфікованих лікарів. Вам варто звернутися до офтальмолога, щоб розставити всі крапки над «і».

– Добрий день, Володимир. Що б щось конкретно порекомендувати, потрібно Вас бачити і обстежити. А попередньо можна дати інформацію освітнього характеру. Якщо у людини робота, пов’язана з концентрацією і перенапруженням очей, а також перебуванням в кондиційованих або надмірно опалювальному приміщенні (салон автомобіля саме таким приміщенням і є), то може розвинутися так званий «синдром сухого ока». Це група патологічних станів очі, при якому порушується якісний, кількісний, а часом обидва показники сльози в кон’юнктивальної порожнини очей. Сльоза в такому випадку не виконує повністю свою функцію зволоження і захисту. Око починає реагувати – червоніти і сльозитися. На сьогоднішній день рекомендовано в таких випадках регулярно використовувати препарати замінники сліз. Регулярно означає в перші 2 тижні лікування близько 8-10 разів на добу закапувати відповідні краплі в очі, після 2-х тижнів інтенсивного лікування, можна перейти на режим використання препарату 3-4 рази на день, постійно. Тільки в такому випадку очі почнуть відчувати себе краще, значно зменшуватися симптоми подразнення. У комплексі з використанням крапель періодично можна робити теплі компреси і масаж повіки, що поліпшить роботу очних залоз, що відповідають за адекватну хімічний склад слізної плівки.

– Добрий день, Гліб. Сказати які точно Вам потрібні окуляри лише за Вашим повідомленням ми, на жаль, не можемо. Необхідно обстеження і бажано переглянути записи окулістів на попередніх оглядах. У нашій країні існує дві тактики ведення таких пацієнтів як Ви. Одна тактика бере свою історію з радянської школи офтальмології, коли було прийнято не коригувати всю короткозорість повністю, залишати частину не корегованою. І часто носіння окулярів призначалося лише за необхідності, для далі. В такому випадку пацієнт дійсно не бачить 100%. Інша тактика ведення – європейський і американський досвід призначення корекції. По роботах іноземних колег, вважається, що оптика ока та м’яза, що відповідають за чіткість зору на різних відстанях працюють правильніше, якщо пацієнту визначили всю ступінь короткозорості і повністю її відкоригували. Корекція окулярами або контактними лінзами призначається на постійне носіння. Тобто пацієнт в окулярах працює і на близькій відстані, і на даль – використовує їх постійно. Пацієнт в такому випадку повинен бачити 100%. Який вибрати шлях – прозахідний чи вітчизняний, в даному випадку – обирати Вам.

– Шановна, Катерина. Катаракта – це захворювання очей, пов’язане зі старіння організму і в більшості випадків виникає у людей похилого і старечого віку. Оперувати в такому віці не небезпечно, якщо загальний стан пацієнта відносно стабільний. Операція відбувається без використання загального наркозу, тобто пацієнт у свідомості, ми не втручаємося в роботу серцево-судинної і дихальної систем організму. Процедура видалення катаракти займає близько 10 хв, в присутності лікаря-анестезіолога, який стежить за станом хворого і при необхідності коригує його самопочуття. Тому, відповідь – в такому віці оперувати катаракту безпечно. Навпаки – необхідно. Навіть в зрілих роках, людина повинна мати можливість бачити навколишній світ, пізнавати рідних і бути здатною до повного або часткового самообслуговування.

– Доброго дня, шановна Марія Григорівна. Око людини дуже складне за своєю будовою. І нажаль часто у людини буває декілька очних хвороб одночасно, і кожна хвороба забирає частину зору. Дійсно, при оперативному видаленні катаракти можна сподіватися на дуже високий зір після лікування. Але лише за умови відсутності інших порушень в оці. У Вашого батька окрім катаракти є ще й глаукома. Це серйозна, хронічна і на жаль не виліковна хвороба ока, при якій помирають клітини зорового нерву внаслідок підвищеного очного тиску. Заміна мутного кришталика на прозорий в такій ситуації може частково покращити зір, але ця операція не має відношення до лікування глаукоми. Тож навіть після хірургічного лікування, пацієнту доводиться продовжувати битву за свій зір, але вже з глаукомою. Скоріше за все Вашому батьку було призначено та виконано адекватне лікування, яке стабілізувало хворобу та призвело до певних покращень. Вам варто детальніше ознайомитись з інформацією про глаукому, розібратися в її ризиках, тактиці ведення, та тісно співпрацювати з лікуючим лікарем, щоб зберегти той зір, який є на даному рівні.

– Шановна Оксано. Дійсно зволожуючих крапель існує безліч і розібратися в них самостійно досить складно. Нажаль, це не буде коректно викладати на сайті назви фармакологічних препаратів, але ми можемо Вас зорієнтувати. По-перше існують гелеві форми та крапельні форми. Гелеві форми довше зберігаються в оці, але не підходять у випадках, коли відразу після закапування потрібно продовжувати зорову роботу. Оскільки гель близько 10 хвилин розтікається по очній поверхні та затуманює зір. Тож в таких випадках має сенс застосовувати рідкі краплі. Препарати також відрізняються за хімічним складом. Вважається доцільніше застосовувати краплі, у складі яких присутня гіалуронова кислота (натрій гіалуронат) – природній зволожувач. Також гарно себе зарекомендували препарати з трегалозою. Тож консультуйтесь у фармацевта в аптеці та купляйте якісні ліки.

Дякуємо за повідомлення!
Ми скоро зв'яжемося з Вами.