Мартиненко Анатолій Борисович

головний лікар медичного центру «КЛІНІКА ЗІР», лікар-офтальмолог вищої категорії.

Спеціалізація: мікрохірургія

Основні напрямки:

  • Факоемульсифікація катаракти з імплантацією гнучких штучних кришталиків (в т.ч. преміум класу). Анатолій Борисович належить до когорти найдосвідченіших мікрохірургів України, що займаються видаленням катаракти. Він виконав більше 25 тис. операцій по видаленню катаракти з заміною на штучний кришталик.
  • YAG-лазерне видалення вторинної катаракти.
  • Імплантація антиглаукомного клапану EX-PRESS
  • Антиглаукомні операції (НГСЕ, СТЕ)
  • Субтенонове та ендовітреальне введення лікувальних препаратів (гормони, антибіотики, анти-VEGF фактори)
  • Пластичні операції на слизовій ока та ділянці навколо очей.
Досвід роботи: 25 років

У 1995 році                   закінчив Тернопільський медичний інститут, спеціальність: лікувальна справа.


З 1997 по 2011 роки    лікар офтальмолог центру мікрохірургії ока Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського


З 2011 по 2018 роки    засновник і головний лікар медичного центру ПП «Клініка Зір»


З 2018 року                  головний лікар медичного центру ТОВ «КЛІНІКА ЗІР» провідний офтальмохірург Анатолій Мартиненко


У 2000 році одним із перших в Україні розпочав видалення катаракти на рівні сучасних світових стандартів із застосуванням методу ультразвукової факоемульсифікації.

Віртуозно володіє навичками роботи зі всім сучасним обладнанням, представленим в Україні такими компаніями, як Bausch&Lomb Millennium, Stellaris; Alcon Infiniti, Legacy, Laureate, Accurus; AMO Compact та Ortley. Постійний учасник регіональних та зарубіжних онференцій, симпозіумів, з’їздів офтальмологів.

Співшукач наукового ступеню кандидата медичних наук на базі ХМАПО.

Автор двох патентів на корисні моделі та понад 10 раціоналізаторських пропозицій в офтальмології. Автор ряду статей та наукових доповідей («Філатовські читання», Одеса – 2009; «Сучасні методи діагностики та лікування в офтальмології», Харків – 2008; «Український медичний альманах» Том 10 № 6, Луганськ – 2007; «Офтальмологічний журнал» № 6 Одеса- 2007; Всеукраїнська наукова конференція «Фармакотерапія в офтальмології», Харків – 2007).

З 2005 рокує дійсним членом Європейської асоціації катарактальних та рефракційних мікрохірургів (European Society of Cataract and Refractive Surgeons (ESCRS)) та щорічно відвідує її зібрання.

В 2006 році презентував свою хірургічну техніку в режимі реального часу під час конференції Bausch&Lomb «Жива хірургія» за участі кращих мікрохірургів України та зарубіжних фахівців.

З 2010 рокує дійсним членом та регулярно бере участь у зібраннях Американської асоціації катарактальних та рефракційних мікрохірургів (American Society of Cataract and Refractive Surgeons (ASCRS)).