Офтальмологічний центр «Мікрохірургія ока» пропонує ефективне лікування діабетичної ретинопатії в Коростені. Кваліфіковані фахівці проведуть комплексну діагностику і нададуть необхідну хірургічну допомогу пацієнтам, які зіткнулися з цією проблемою.

Причини погіршення зору у хворих на цукровий діабет

Людське око складається з умовних анатомічних областей. Передня частина зорових органів — рогівка, очний кришталик і склоподібне тіло, обов’язково повинне бути прозорим, оскільки саме це є гарантією гарного зору. Зсередини очі покриті сітківкою — нервовою тканинною структурою. При попаданні світла не нервові клітини очної сітківки зображення по зоровому нерву передається в область головного мозку, де і формується в зоровий образ.

Виходячи з цього, причини погіршення зору у хворих на цукровий діабет умовно поділяються на 2 групи:

  • помутніння склоподібного тіла або ж очного кришталика (катаракта, гемофтальм);

  • ураження очної сітківки — діабетична ретинопатія.

При діабетичній ретинопатії пацієнтам потрібне грамотне, хірургічне лікування. Операція, проведена за допомогою сучасних методів, допоможе зберегти клітинні структури і волокна зорового нерва і не втратити зір.

Розвиток і наслідки діабетичної ретинопатії

Діабетична ретинопатія — одне з найбільш важких і широко поширених ускладнень, що виникають на тлі прогресування цукрового діабету. До патології схильні пацієнти з будь-яким типом діабету. До основних провокуючих факторів належать:

  • гіпертонічна хвороба;

  • підвищені показники холестерину в крові;

  • надлишкова маса тіла;

  • високий рівень цукру;

  • перенесена вагітність і пологи.

Діабетична ретинопатія розвивається поступово. Патологія починається з поразки дрібних очних судин. В результаті порушуються процеси провідності крові, що призводить до того, що з сітківки ока виходить надмірно велика кількість плазми. Розвивається набряк нервових клітин, і якщо він довго не проходить, то клітинні структури, що сприймають світло, починають відмирати. А при надриві судин відбуваються крововиливи.

Поступово в області уражених ділянок очної сітківки утворюються нові кровоточуючі, патологічно змінені судини. Нервова тканина зорових органів все більше і більше рубцуется. Численні рубці починають стягувати сітківку, змінюючи її форму. Це в свою чергу провокує її відшарування, що приводить хворого до абсолютної втрати зору.

Коли звертатися за допомогою до офтальмолога?

Пацієнтам з діагностованим цукровим діабетом необхідно знати, як розвивається діабетична ретинопатія. Процес ураження очної сітківки умовно проходить в 3 стадії:

  1. Легка — на даному етапі хворому потрібне тільки спостереження окуліста, без специфічного лікування.

  2. Середня — характеризується збереженням досить хорошого зору. Однак на цьому етапі вже потрібно починати лікування (введення в зорові органи певних медикаментозних препаратів, лазерне зміцнення очної сітківки).

  3. Важка — на цій стадії зір починає значно знижуватися, а сітківка поступово відшаровується. Лікування проводиться хірургічним шляхом, причому фахівці вже не можуть гарантувати пацієнту успішні результати операції.

Для збереження зорової функції людям, що страждають на цукровий діабет, необхідно тримати ситуацію під контролем і не менше 1-2 разів протягом року проходити комплексне обстеження у офтальмолога. Під час оглядів фахівець використовує краплі, що розширюють зіницю ока, для більш детального обстеження і вивчення стану сітківки. Грамотна, регулярна діагностика дозволить виявити захворювання на ранніх стадіях і почати своєчасне лікування.

Діагностика при діабетичній ретинопатії

В офтальмологічному центрі «Мікрохірургія ока» в Коростені проводиться комплексне дослідження сітківки ока, що дозволяє визначити стадію ураження і підібрати оптимальні, найбільш ефективні в конкретному клінічному випадку методи лікування.

Діагностика при діабетичній ретинопатії включає в себе:

  • томографію очної сітківки з пошаровим вивченням її шарів і детальним дослідженням уражених ділянок;

  • визначення показників гостроти зору;

  • офтальмоскопію;

  • вимір показників внутрішньоочного тиску;

  • ультразвукове дослідження.

Дане комплексне обстеження проводиться не тільки для постановки точного діагнозу і визначення стадії розвитку патологічного процесу. Детальне дослідження дає фахівцеві можливість контролювати динаміку захворювання, відстежувати ефективність лікування і при необхідності вносити в нього своєчасні зміни.

Офтальмологічний центр «Мікрохірургія ока» в місті Коростені пропонує повний комплекс послуг пацієнтам з цукровим діабетом, підозрою на розвиток діабетичної ретинопатії. Спочатку фахівці проведуть поглиблене обстеження, визначать стадію ураження очної сітківки, призначать грамотне лікування.

Досвідчені, висококваліфіковані хірурги центру в разі необхідності проведуть грамотну, безпечну і результативну операцію. Діабетична ретинопатія — це ще не вирок. Головне — вчасно звернутися за професійною допомогою, а наші фахівці зроблять все можливе, щоб зберегти ваш зір.

Кількість оцінок: 1

Дякуємо за повідомлення!
Ми скоро зв'яжемося з Вами.